Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Kontynuacja prostatektomii a obserwacja wczesnego raka prostaty ad 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Użycie śmiertelności z jakiejkolwiek przyczyny jako naszego głównego punktu końcowego pozwoliło uniknąć pułapek w stwierdzeniu przyczyny zgonu.7,18 Zalecamy ostrożność w interpretowaniu efektów podgrup.19. Nasza próba nie była w stanie wykryć małych różnic między podgrupami, ale znaczące wyniki mogą wynikać z wielu analiz.17 Jeśli różnice w śmiertelności z jakiejkolwiek przyczyny istniały, ograniczały się do mężczyzn z umiarkowanym ryzykiem choroby i zależą od metod klasyfikacji histopatologicznej. W przypadku mężczyzn z chorobą niskiego ryzyka lub wysokiego ryzyka różnice w śmiertelności ogólnej wynosiły 3 punkty procentowe lub mniej i nie były znaczące. Efekty chirurgiczne dotyczące śmiertelności nie różniły się w zależności od czynników pacjenta.
Większość leczenia progresji choroby dotyczyła lokalnych, bezobjawowych przyczyn, w szczególności wzrastających lub utrzymujących się podwyższonych wartości PSA. Wśród mężczyzn przydzielonych do operacji 41% miało progresję choroby, a 34% otrzymywało leczenie progresji choroby. Było niewiele różnic w jakości życia i martwieniu się o zdrowie pomiędzy grupą operacyjną a grupą obserwacyjną. Długotrwałe zaburzenia erekcji i seksualne oraz nietrzymanie moczu i leczenie ukierunkowane na lekarza były znacznie większe w przypadku zabiegu operacyjnego niż podczas obserwacji. Ograniczenia funkcjonalne i kłopoty z powodu raka prostaty lub leczenia były większe w przypadku zabiegu operacyjnego niż w przypadku obserwacji przez co najmniej 2 lata, podczas gdy obawa o zdrowie była mniejsza po 10 latach.
Nasze wyniki są zasadniczo zbieżne z wynikami Skandynawskiej Grupy Badawczej Raka Prostaty Nr 4 (SPCG-4) 3,20 oraz Próby Prostatowej dla Raka i Leczenia (ProtecT). 4,21 SPCG-4, podobnie jak PIVOT, porównały operację z obserwacji, podczas gdy w badaniu ProtecT porównywano operację lub napromienianie z aktywnym monitorowaniem i opóźnioną radykalną interwencją opartą głównie na wynikach PSA bez biopsji obserwacyjnych. Brak danych z randomizowanych badań w celu oceny aktywnego nadzoru na podstawie biopsji, który jest dominującą praktyką aktywnego monitorowania w Stanach Zjednoczonych. PIVOT obejmował mężczyzn, którzy otrzymali diagnozę raka prostaty i którzy stosowali dostępne terapie, w Stanach Zjednoczonych we wczesnej fazie testów PSA, 1,5 punktu środkowego pomiędzy erą przed testami PSA (SPCG-4) a późną erą Testy PSA (test ProtecT). Różnice umieralności w tych badaniach mogą odzwierciedlać różnice w wieku pacjenta i współistniejących stanach, ale częściej odzwierciedlają różnice w historii naturalnej raka gruczołu krokowego, które są związane z metodami wykrywania i możliwymi podejściami terapeutycznymi, w tym z ulepszeniami w leczeniu medycznym postępującej choroby. Tylko 9,4% uczestników PIVOT zmarło na raka prostaty. Bezwzględna różnica w śmiertelności ogólnej pomiędzy grupami badanymi wyniosła 5,5 punktu procentowego na korzyść operacji, a bezwzględna różnica w śmiertelności z powodu raka prostaty wyniosła 4,0 punktu procentowego. W badaniu ProtecT śmiertelność i częstość występowania choroby przerzutowej (która obejmowała bezobjawową chorobę wykrytą w obrazowaniu inwigilacyjnym i badaniach biochemicznych [PSA]), jak również bezwzględne różnice między grupami doświadczalnymi na rzecz radykalnej interwencji (1 punkt procentowy dla śmiertelności i 4 punkty procentowe dla zachorowań na przerzuty) były o wiele niższe w ciągu 10 lat niż w SPCG-4 lub PIVOT.
Nasze wyniki, łącznie z wynikami SPCG-4, testu ProtecT i dwóch wcześniejszych badań, które nie wykazały żadnych korzyści związanych ze śmiertelnością z chirurgii2 lub radioterapii22 w porównaniu z obserwacją, mają implikacje kliniczne
[patrz też: gabinet medycyny estetycznej wrocław, leczenie w komorze hiperbarycznej cena, objawy refluksu u dzieci ]

Tags: , ,

No Responses to “Kontynuacja prostatektomii a obserwacja wczesnego raka prostaty ad 7”

 1. Knuckles Says:

  Bardzo ciekawy i wyczerpujacy artykul

 2. Barbara Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do kamica żłóciowa[...]

 3. Mud Pie Man Says:

  Wapnia najwiecej ma kapusta

 4. Mental Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu palarnia kawy[...]

 5. Aleksander Says:

  Po raz pierwszy ktoś mówi, jak jest w rzeczywistości

 6. Mad Rascal Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: odtrucia alkoholowe[...]

 7. Jokers Grin Says:

  to nie jabłka, ażeby można je było spożywać w dowolnej ilości

Powiązane tematy z artykułem: gabinet medycyny estetycznej wrocław leczenie w komorze hiperbarycznej cena objawy refluksu u dzieci