Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Medycyna dzikiej przyrody: zarządzanie dzikimi zagrożeniami i katastrofy środowiskowe ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Racjonalne podejście do ukąszeń zwierząt wielu odmian jest dobrze omówione tutaj. Nietypowym dla podręcznika lekarskiego jest rozdział zatytułowany Wilderness Improvisation , start dla 101 zastosowań agrafki na wolności. Ten rozdział obejmuje takie zagadnienia jak improwizacja dróg oddechowych. Znajomość takich środków uwspółcześniania zwiększy szanse na poradzenie sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami w terenie. Czytelnicy z bogatym doświadczeniem w zakresie dzikiej przyrody przekonają się, że niektóre improwizacje stosowane z powodzeniem w poprzednich sytuacjach nie są omawiane. Jednym z przykładów jest zastosowanie wirnika śmigłowca do szybkiego chłodzenia osób z udarem cieplnym. Brakuje również omówienia roli sterylnej techniki w ekstremach.
Kwestie związane z odpowiedzialnością obfitują w sytuacje kryzysowe w dziczy. W rozdziale informacyjnym omówiono te kwestie, obejmujące zgodę i zaniechanie, a także odpowiedzialność dostawców. Odniesienia dotyczą faktycznych przypadków, a lekarz znajdzie większość pytań w szarej strefie rozdzielczości. Następuje silny rozdział dotyczący etyki i dostarcza użytecznych wskazówek.
Książka mogła zostać odchudzona poprzez zmniejszenie rozmiaru wielu wykresów i zmniejszenie duplikacji materiału poprzez odsyłacze. Kolejność rozdziałów jest przypadkowa, a książka skorzystałaby z grupowania rozdziałów na sekcje obejmujące takie tematy, jak problemy związane ze zmianami czynników środowiskowych lub roślin i zwierząt; przetrwanie, poszukiwanie i ratowanie; uraz; i kontakt z innymi ludźmi. Podsumowania na końcu kilku rozdziałów (rozdziały 3, 12, 20, 22 i 26) są dobre, ale ich brak w większości rozdziałów odzwierciedla niespójność w pracy z tak wieloma autorami, aby objąć tak szeroki zakres tematów .
Ta książka nie pozwoli pracownikom służby zdrowia uczestniczyć w wielu kursach na temat medycyny dzikiej przyrody, ale tacy dostawcy będą dobrze obsługiwani przez tę encyklopedyczną pracę. W przypadku kobiety, która przeszła pomostowanie tętnic wieńcowych i planuje parasailing w Irian Jaya, na przykład, można zapoznać się z rozdziałami dotyczącymi medycyny wysokościowej, podróży zagranicznych i egzotycznych chorób, podróży w dżungli i kobiet w dziczy, co jest dużo łatwiejsze niż grzebanie w niezorganizowanych notatkach z kursu.
Gdy nasze społeczeństwo się starzeje, coraz większa liczba osób z bogactwem i rozrywką planuje wycieczki po bezdrożach i będzie szukać porady na temat wstępu, a także pomoże w rozwiązywaniu problemów, które napotykają później. Ta książka o różnorodnym materiale dobrze posłuży obu zadaniom.
Stephen Bezruchka, MD, MPH
University of Washington School of Public Health and Community Medicine, Seattle, WA 98195-3576

[podobne: peticado, fridomia, euromedic cennik ]

Tags: , ,

No Responses to “Medycyna dzikiej przyrody: zarządzanie dzikimi zagrożeniami i katastrofy środowiskowe ad”

 1. Julita Says:

  Wyjątkowo niechlujnie pod względem pisowni napisany artykuł.

 2. Paulina Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: ginekologia estetyczna warszawa[...]

 3. Mindless Bobcat Says:

  Chcialoby sie w to wierzyc

 4. 57 Pixels Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu ból zęba[...]

 5. Alex Says:

  Jestem w ciąży

Powiązane tematy z artykułem: euromedic cennik fridomia peticado