Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Medycyna dzikiej przyrody: zarządzanie dzikimi zagrożeniami i katastrofy środowiskowe

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wiele dziesięcioleci temu ofiara wypadku na wspinaczce górskiej trafiła do szpitala na północno-zachodnim Pacyfiku. Lekarz dyżurny zauważył: Dobrze, że miał wypadek tuż przed szpitalem, inaczej nie przeżyłby. Góral spadł na odległą górę w Kaskadach, a ewakuacja trwała kilka dni – świadectwo praktyki medycyny dzikiej na długo przed tym terminem zaczęło obowiązywać w latach siedemdziesiątych. Dzicz jest coraz mniejszy, a dostęp do niego wzrasta. Wspinacze na Denali (Mount McKinley) znani są z tego, że po osiągnięciu szczytu 6194-m biorą telefony komórkowe i dzwonią do domu. Heli-hiking i flightseeing są dla słabych, bogatych lub niedołężnych.
Medycyna dzikich zwierząt (medycyna praktykowana w warunkach odległych od placówek opieki zdrowotnej) to dziedzina, która wyrosła z sympozjów na temat medycyny górskiej, skierowanych do coraz większej liczby osób zaangażowanych w turystykę przygodową. Dziedzina ewoluowała tak, by objąć społeczeństwo, masę kursów i sympozjów, kongresów międzynarodowych, dziennik, zestawy slajdów szkoleniowych i dokumenty stanowiskowe. Redaktor jest jednym z założycieli medycyny pustyni.
Trzecie wydanie książki, która ukazała się po raz pierwszy w 1983 roku, jest mile widziane. Ta edycja ma wiele nowych funkcji, a także sprawdzone informacje. Silny nadzór redakcyjny został zastosowany w celu zapewnienia spójności między 56 rozdziałami i 93 uczestnikami.
Ten ostateczny podręcznik bardzo dobrze opisuje zasady tego tematu. W gruncie rzeczy W sercu dzikiej przyrody medycyna to improwizacja, niesamowity amalgamat formalnej nauki medycznej zintegrowany z pełnym przygód twistem twórczego i zdroworozsądkowego rozwiązywania problemów .
Czytelnicy tej książki obejmują dostawców podstawowej opieki zdrowotnej w różnych lokalizacjach na całym świecie. Książka powinna być ważnym punktem odniesienia w oddziałach ratunkowych, a także w klinikach podróży i medycyny sportowej. Osoby uczące aspektów podróży po pustyni będą dobrze obsłużone, jeśli będą miały dostęp do tej książki, podobnie jak podróżują lekarze i pielęgniarki.
Wiele rozdziałów jest najnowocześniejszymi streszczeniami, zawierającymi historyczne przeglądy, aktualne koncepcje patofizjologii, z przedstawionymi kontrowersjami, bogactwem odnośników i, co najważniejsze, szerokim zakresem materiałów klinicznych, które wpływają na dobrą ocenę opieki, niezależnie od tego, czy dziedzinie lub po przybyciu do placówki medycznej. Rozdziały te obejmują obrażenia związane z wysokością, nurkowaniem, zimnem i upałem. Dyskusja o urazach zadawanych przez ssaki jest rzadkim kompendium na ten temat i, na 67 stronach, najdłuższym rozdziałem. Ukąszenia dokonywane przez zwierzęta domowe są powszechne, a wraz z przedłużaniem się siedlisk, coraz częściej pojawiają się spotkania z dzikimi zwierzętami i wynikającymi z tego urazami. Jedno z badań sugeruje, że 45% dzieci w wieku szkolnym zostało ugryzionych przez psy, a 1,2% pocztowych nosicieli w Stanach Zjednoczonych co roku jest gryzionych przez psy. Chociaż spotkania ze zwierzętami dotyczą nawet racjonalnych ludzi, ludzie są najbardziej niebezpiecznymi zwierzętami. Tabela 40-2 pokazuje, że ponad 200 000 pojedynczych morderstw popełnianych jest przez ludzi rocznie na całym świecie, w porównaniu z marnym 4520 zgonów spowodowanych przez zwierzęta inne niż węże, które zajmują drugie miejsce, co odpowiada 50 000 zgonów rocznie
[hasła pokrewne: zioła na wątrobę i trzustkę, przychodnia medyk rzeszów, stomatolog warszawa mokotów ]

Tags: , ,

No Responses to “Medycyna dzikiej przyrody: zarządzanie dzikimi zagrożeniami i katastrofy środowiskowe”

  1. Borys Says:

    Profilaktykę i w ogóle wzmacniająca krążenie trzeba rozpocząć już po 40

  2. Troubadour Says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: woda mineralna[...]

  3. Lidia Says:

    Tętniak mózgu objawy niepozorne

Powiązane tematy z artykułem: przychodnia medyk rzeszów stomatolog warszawa mokotów zioła na wątrobę i trzustkę