Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

“Misfearing” – kultura, tożsamość i nasze postrzeganie zagrożeń dla zdrowia ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ale psychologowie od czasów Freuda podkreślali, że utrzymywanie naszej tożsamości grupowej prowadzi nas nieświadomie przez całe życie. Pragnienie ma szczególne znaczenie dla naszego zdrowia, ponieważ kształtuje informacje, których szukamy – i naszą gotowość do zaakceptowania. Uczeni tacy jak Dan Kahan, który kieruje Projektem poznania kulturowego w Yale, nazywają nasze zaprzeczanie w tym kontekście poznaniem ochronnym tożsamości 4. Badania Kahana podkreślają, że często nie oceniamy danych empirycznych na podstawie dokładności. Raczej wybieramy i wybieramy dowody, które wzmacniają nasze poczucie tego, kim jesteśmy lub nasze przynależności do naszych plemion . Nasza lojalność w grupie może być bardzo duża. Ja na przykład jestem Żydem, Oregonianem i członkiem małego zespołu lekarzy, którzy boją się dentystów (niewłaściwe postępowanie nie dyskryminuje). Jestem także kobietą. Chociaż bycie kobietą oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi, czy mogą istnieć pewne wspólne intuicje dotyczące kobiecej tożsamości, które kształtują naszą interpretację informacji związanych ze zdrowiem i wynikających z niej zachowań.
Ciągłe kontrowersje związane z badaniem mammograficznym podkreślają zderzenie tożsamości i danych na poziomie społecznym. W 2009 r. Amerykańska grupa zadaniowa ds. Usług prewencyjnych zalecała zmniejszoną częstotliwość mammografii dla większości kobiet poniżej 50. roku życia, zauważając, że potencjalne szkody przewyższają korzyści. Chociaż zalecenia opierały się na bezstronnym przeglądzie danych z dziesięcioleci, pojawił się publiczny protest. Zalecenia zostały skrytykowane jako atak na zdrowie kobiet, a sondaż USA Today z 2009 roku wykazał, że 84% kobiet w wieku od 35 do 49 lat planowało zignorować je.
Tak silne było oburzenie się z tych opartych na dowodach zaleceń, że do ustawy o przystępnej cenie dodano przepis określający, że ubezpieczyciele powinni oprzeć decyzje dotyczące pokrycia na poprzednich wytycznych kontroli. Zamiast uznania tego rażącego odrzucenia nowych wytycznych, wielu przywódców politycznych, lekarzy i organizacji rzeczniczych argumentowało, że po prostu nie dysponowaliśmy wystarczającymi danymi, aby uzasadnić nowe zalecenia. Dane pokazują jednak od lat, że wczesne badania mammograficzne nie ratują życia, tak jak pokazują dane, że zapobieganie chorobom serca, poprzez pewne modyfikacje stylu życia i odpowiednie stosowanie leków, ma miejsce. Dlaczego więc stawiamy opór tym danym.
Czy różowe wstążki i rasy dla Cure tak przenikały naszą kulturę, że powstała kobieca solidarność nadaje matce status świętości. Czy problem raka piersi atakuje część ciała, która jest tak fundamentalna dla kobiecej tożsamości, że aby być kobietą, trzeba przystąpić do wojny z tą chorobą. W erze, w której prawa reprodukcyjne kobiet pozostają pod naporem, zmniejszona skuteczność badań jest nieuchronnie postrzegana jako próba zabrania czegoś. Czy może jest to jedna z tragicznych historii, które wszyscy słyszeliśmy – zniszczone życie młodej kobiety, dzieci, które patrzą, jak cierpi, a potem zostają.
Z drugiej strony, co takiego jest w ryzyku chorób serca, które są dysonans emocjonalny dla kobiet. Czy możemy postrzegać chorobę serca jako konsekwencję zrobienia czegoś złego, podczas gdy na raka piersi ma się coś złego stać. W kulturze mającej obsesję na punkcie naturalnych leków redukujących ryzyko są przekleństwem naszej wizji zdrowego życia. Czy może podtrzymuje nas nasz ideał piękna. Każdy z nas może przywołać zdjęcia pięknych młodych kobiet z rakiem piersi
[więcej w: badoo toruń, odbudowa zęba po leczeniu kanałowym cena, objawy refluksu u dzieci ]

Tags: , ,

No Responses to ““Misfearing” – kultura, tożsamość i nasze postrzeganie zagrożeń dla zdrowia ad”

 1. Marcel Says:

  Fajna historia

 2. Old Man Winter Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: stoły do masażu[...]

 3. Marek Says:

  Regeneracja wątroby – temat zawsze na czasie

 4. Kamil Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do baby[...]

 5. Chicago Blackout Says:

  Mają nowoczesny sprzęt co również jest ważne wykonując takie badanie

Powiązane tematy z artykułem: badoo toruń objawy refluksu u dzieci odbudowa zęba po leczeniu kanałowym cena