Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

“Misfearing” – kultura, tożsamość i nasze postrzeganie zagrożeń dla zdrowia cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Gdzie są wszystkie piękne kobiety z chorobami serca. Jeśli konsekwencje tych nieprawidłowości ograniczałyby się do zakresu ochrony ubezpieczeniowej i prawa zdrowotnego, odpowiedź byłaby łatwiejsza: stanowienie prawa na podstawie faktu, a nie odczuwania. Ale chociaż nasze prawa czasami mogą nas popychać w kierunku zachowań prozdrowotnych, nie mogą nam powiedzieć w co wierzyć. Aby kobieta zmniejszyła ryzyko sercowo-naczyniowe, musi najpierw uwierzyć, że istnieje. Jak więc możemy ułatwić kobietom w naszym społeczeństwie, aby czuły się kobietami, a mimo to wierzyć, że są narażone na choroby serca.
Chociaż stygmatyzacja związana z chorobami serca odzwierciedla fakt, że często przyczyniają się do tego papierosy, otyłość i niezdrowe zachowania, możemy osłabić siłę zaprzeczania poprzez podkreślenie, że podobnie jak rak, choroba serca może również wynikać z nieszczęścia. Możemy poszukiwać skutecznych sposobów kwestionowania dogmatów, że naturalne jest lepsze, aby zwiększyć atrakcyjność przyjmowania leków do kontrolowania ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. I możemy próbować wyjść poza wojny z chorobami w kierunku tworzenia wspólnot kobiet, w których historie o życiu z chorobą serca są tak samo obchodzone, jak historie o przeżywaniu raka piersi.
Jak wskazuje niedawny raport Instytutu Medycyny i Krajowej Rady ds. Badań Naukowych, możemy również nadać priorytet badaniom nad tym, w jaki sposób wartości i normy grupowe informują o postrzeganiu zdrowia i związanych z nimi zachowaniach5. Raport analizuje powody, dla których, pomimo wydawania więcej na głowę mieszkańca niż jakikolwiek inny kraj, Stany Zjednoczone pozostają w tyle za innymi krajami rozwiniętymi pod względem efektów zdrowotnych, różnica ta wpływa nawet na osoby zamożne i dobrze ubezpieczone. Po omówieniu pewnych wyraźnych czynników wpływających na poziom systemu na słabe wyniki w zakresie zdrowia, takich jak brak dostępu i słaba jakość opieki, autorzy spekulują, czy istnieje większa przyczyna źródłowa, związana z naszym poczuciem bycia Amerykaninem. Chociaż pojęcie, że nasze wartości społeczne przyczyniają się do opóźniania wyników w zakresie wskaźników zdrowotnych, jest obecnie spekulatywne, zwracając uwagę na ich potencjalną rolę, jest to pierwszy ważny krok w kierunku motywowania dochodzeń – i rozwoju bardziej ukierunkowanych interwencji.
Bez względu na to, czy jesteśmy świadomi naszych zobowiązań grupowych, czy nie, nie możemy pozbyć się naszej głęboko zakorzenionej mentalności stada ani zmienić naszych trzeźwych lojalności wobec naszego plemienia. Rzeczywiście, kiedy przeczytałem w maju artykuł New York Times Angeliny Jolie o swojej decyzji poddania się profilaktycznej podwójnej mastektomii, moje własne systemy limbiczne i kognitywne poszły na wojnę. Kobieta we mnie dostała gęsiej skórki. Jest piękna i odważna, pomyślałem, i chcę być jak ona. Kardiolodzy we mnie jednak powiedzieli: Och, nie – czy to nam jeszcze utrudni pomóc kobietom uwierzyć, że są zagrożone chorobą sercowo-naczyniową.
Wśród nas, w biznesie ograniczania ryzyka opartego na dowodach, terminy takie jak wartości społeczne i tożsamości grupowe mogą wywoływać kolektywne skręcenie. Ale rozwijanie zrozumienia, w jaki sposób takie czynniki wpływają na nasze postrzeganie choroby, ma kluczowe znaczenie dla poprawy zdrowia naszej populacji. Z pewnością zrozumienie własnego ryzyka dla jakiejkolwiek choroby musi być zakotwiczone w faktach. Ale jeśli chcemy, aby nasze fakty przełożyły się na lepszy stan zdrowia, możemy zacząć mówić więcej o naszych uczuciach.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Od Philadelphia Veterans Affairs Medical Center i programu Fundacji Klinicznych Scholarów Roberta Wooda Johnsona, University of Pennsylvania, Filadelfia.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Mosca L, Hammond G, Mochari-Greenberger H, Towfighi A, Albert MA. Piętnastoletnie tendencje w zakresie świadomości chorób serca u kobiet: wyniki ankiety krajowej American Heart Association z 2012 roku. Circulation 2013; 127: 1254-1263
Crossref Web of Science Medline
2. Sunstein CR. Misfearing: a reply. Harvard Law Review, 2006. U Chicago Law & Economics, dokument roboczy Olin nr. 274 (http://ssrn.com/abstract=880123).

3. Haidt J. Prawy umysł: dlaczego dobrzy ludzie są podzieleni przez politykę i religię. Nowy Jork: Random House, Kindle Edition, 2012.

4. Kahan DM, Braman D, Gastil J, Slovic P, Mertz CK. Kultura i poznawanie tożsamościowe: wyjaśnienie wpływu białego męskiego na percepcję ryzyka. J Empir Legal Stud 2007; 4: 465-505. Yale Law School, dokument roboczy służb publicznych nr. 152 (http://ssrn.com/abstract=995634).

5. Krajowa Rada ds. Badań. Zdrowie USA w perspektywie międzynarodowej: krótsze życie, gorsze zdrowie. Washington, DC: National Academies Press, 2013.

Zamknij odniesienia
Artykuły cytowane (15)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: euromedic cennik, zioła na wątrobę i trzustkę, stacja dializ ]

Tags: , ,

No Responses to ““Misfearing” – kultura, tożsamość i nasze postrzeganie zagrożeń dla zdrowia cd”

 1. Julian Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: witamina c[...]

 2. Leo Says:

  Sama chodziłam z czymś takim

 3. Easy Sweep Says:

  Article marked with the noticed of: swanson[...]

 4. Alexander Says:

  Polecam serdecznie wszystkim lekarzom, zwłaszcza klinicystom

Powiązane tematy z artykułem: euromedic cennik stacja dializ zioła na wątrobę i trzustkę