Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Nadpodaż specjalistów i absolwentów zagranicznych szkół medycznych

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Whitcomb (wydanie 17 sierpnia) proponuje korektę nadpodaży specjalistów poprzez ograniczenie pobytu dla absolwentów zagranicznych szkół medycznych. System opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych nie zapewnia zatrudnienia dla lekarzy, ale zapewnia opiekę medyczną. Wynika z tego, że programy rezydencyjne powinny przyjmować najlepszych kandydatów na dostępne stanowiska w celu dostarczania społeczeństwu najlepszych lekarzy. Aby wybrać najlepszych kandydatów, wszyscy uprawnieni absolwenci powinni mieć możliwość złożenia wniosku. Jeśli wynikiem jest wysiedlenie absolwentów amerykańskich szkół medycznych z miejsc zamieszkania, właściwą reakcją byłoby przeszkolenie mniejszej liczby (lub lepszych) uczniów, a nie sztuczne zawężanie wyboru dyrektorów programów rezydencyjnych.
Dana Kellis, MD
Memorial Medical Center, Johnstown, PA 15905
Odniesienie1. Whitcomb ME. Korekta nadpodaży specjalistów poprzez ograniczenie pobytów dla absolwentów zagranicznych szkół medycznych. N Engl J Med 1995; 333: 454-456
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Ograniczanie szkoleń dla absolwentów zagranicznych szkół medycznych nie może tworzyć nowych miejsc pracy; może tylko zachować kilka pozostałych specjalności dla Amerykanów. W ten sposób może zapobiegać bezrobociu na dużą skalę wśród lekarzy amerykańskich, zmniejszeniu rekompensaty lub obu tym zjawiskom. Mogą to być ważne cele, ale powinniśmy być wobec nich uczciwi.
Wielu z nas ma fundamentalne przekonanie, że medycyna powinna w jak największym stopniu być merytokracją. Wszyscy odpowiednio wyszkoleni lekarze powinni być w stanie konkurować na równych zasadach w zakresie zaawansowanego szkolenia i pracy. W pewnym stopniu absolwenci szkół medycznych w Stanach Zjednoczonych konkurują obecnie z absolwentami zagranicznych szkół medycznych. Jak na ironię, propozycja Whitcomba, by obalić ten system, jest głęboko anty-wolnym rynkiem. Tak jak niedoskonale, jak dziś ideał awansu za zasługi, wolę to od jego otwartego zwolnienia.
Matthew K. Wynia, MD
New England Medical Center, Boston, MA 02111
Ameryka jest narodem imigrantów, ale Amerykanie każdego pokolenia boją się przybyszów. Whitcomb przytacza anegdotyczne doniesienia, że amerykańscy lekarze w niektórych specjalnościach mają trudności ze znalezieniem odpowiednich możliwości treningowych. Prawdziwym powodem jest nadmiar absolwentów amerykańskich szkół medycznych w kilku specjalizacjach finansowo nagradzających, takich jak kardiologia i gastroenterologia oraz w pożądanych obszarach, takich jak Kalifornia, a nie absolwenci zagranicznych szkół medycznych.
Tanveer A. Sheikh, MD
American College of International Physicians, Washington, DC 20002
Absolwenci zagranicznych szkół medycznych są łatwym celem, ponieważ brakuje im siły w organizacjach lekarskich, pomimo ich znacznej liczby.
Whitcomb z wdziękiem przyznaje usługi absolwentom zagranicznych szkół medycznych biednym ludziom, ale jednocześnie zaleca, aby rząd przeznaczył fundusze na zastąpienie takich lekarzy niefizycznymi dostawcami w szpitalach opiekujących się biednymi. Takie podejście nie tylko równa się absolwentom zagranicznych szkół medycznych z praktykami średniego szczebla, ale także sugeruje, że osoby ubogie nie zasługują na więcej. Jest to równoznaczne z ukrytą promocją dwupoziomowego systemu medycyny.
Jesteśmy smutni, że nasi rówieśnicy wrzucają nas jako kozła ofiarnego do chaotycznego systemu opieki zdrowotnej, który często zastępuje walczących absolwentów zagranicznych szkół medycznych i wygania ich.
Srinivas S Vasireddi, MD
Jayadeva Chowdappa, MD
24550 76th Ave., Bellerose, NY 11426
Niebezpieczne dla lekarzy byłoby promowanie propozycji, która ma na celu wyłącznie zmniejszenie liczby zagranicznych studentów rozpoczynających amerykańskie programy pobytowe. Stanowisko to utrwaliło przekonanie, że problemy krajowe można odpowiednio rozwiązać, po prostu odmawiając imigrantom dostępu do niektórych usług lub stanowisk, a tym samym może przyczynić się do postawy wykluczenia zarówno w zawodzie, jak i poza nim. Takie stanowisko podważyłoby również naszą zdolność do bycia skutecznymi adwokatami dla imigrantów i ich prawa dostępu do usług opieki zdrowotnej.
Brett W. Robinson, MD
Clackamas County Department of Human Services, Sandy, OR 97055
Uważam, że rząd federalny nie może podejmować działań proponowanych przez Whitcomb na mocy piątej poprawki do konstytucji Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z doktryną o równej ochronie, rządowe klasyfikacje na podstawie obcości, rasy lub narodowego pochodzenia lub pochodzenia są z natury podejrzane1-3
Aby przetrwać wyzwanie pod jednakową ochroną, polityka wykluczająca zagranicznych absolwentów medycyny będzie musiała rozwinąć interes publiczny i być wąsko dostosowana do tego, by wpłynąć na to zainteresowanie4. Chociaż potrzeba zwiększenia liczby lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i zmniejszenia liczby specjalistów może być ważne, to nie jest zbyt ważne. Co ważniejsze, istnieją lepsze sposoby osiągnięcia tego, niż ograniczenie pobytów dla zagranicznych absolwentów medycyny. Rząd może zapewnić zachęty finansowe w celu ułatwienia początkowych kosztów rozpoczęcia podstawowej opieki lub złagodzenia kontroli prawnych, które utrudniają szpitalom lub organizacjom opieki zdrowotnej udzielanie pomocy lekarzom w przeprowadzce.
AL DeWitt, RRT, CRTT, JD
Shamberg, Johnson and Bergman, Overland Park, KS 66207
4 Referencje1. Graham v. Richardson, 403 US 365, 376 (1971).
Google Scholar
2. Korematsu przeciwko Stanach Zjednoczonych, 323 US 214 219-20 (1944).
Google Scholar
3. Hirabayashi przeciwko Stanach Zjednoczonych, 320 US 81, 100 (1943).
Google Scholar
4. Plyler v. Doe, 457 US 202, 216-17 (1986).
Google Scholar
[więcej w: lek bez recepty na infekcje intymne, peticado, leczenie w komorze hiperbarycznej cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Nadpodaż specjalistów i absolwentów zagranicznych szkół medycznych”

 1. Marlena Says:

  ja mam niedoczynność na tle Hashimoto

 2. Chicago Blackout Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: ciemna czekolada[...]

 3. Piotr Says:

  Polecono mi fototerapię

 4. Cereal Killer Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do universal creatine[...]

 5. Krystian Says:

  Aby być zdrowym trzeba chcieć się wyleczyć!

 6. Papa Smurf Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dentysta Bytom[...]

 7. Barbara Says:

  błonnik+antyoksydanty

Powiązane tematy z artykułem: leczenie w komorze hiperbarycznej cena lek bez recepty na infekcje intymne peticado