Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Niedobór CD55, wczesna enterotencja powodująca utratę białka i zakrzepica

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Badania monogennych chorób żołądkowo-jelitowych ujawniły szlaki molekularne krytyczne dla homeostazy jelitowej i umożliwiły rozwój ukierunkowanych terapii. Metody
Zbadaliśmy 11 pacjentów z bólem brzucha i biegunką wywołanych przez wczesną enteropatię z utratą białka z pierwotną limfangiąktazją jelitową, obrzęk spowodowany hipoproteinemią, zespołem złego wchłaniania i rzadziej zapaleniem jelit, nawracającymi zakażeniami i angiopatyczną chorobą zakrzepowo-zatorową; zaburzenie następowało po autosomalnym recesywnym schemacie dziedziczenia. Przeprowadzono sekwencjonowanie całego eksonu w celu identyfikacji wariantów genów. Oceniliśmy funkcję CD55 w komórkach pacjentów, którą potwierdziliśmy za pomocą egzogennej indukcji ekspresji CD55.
Wyniki
Zidentyfikowaliśmy homozygotyczne mutacje utraty funkcji w genie kodującym CD55 (czynnik przyspieszający rozkład), co prowadzi do utraty ekspresji białka. Limfocyty T pacjentów wykazywały zwiększoną aktywację dopełniacza, powodując odkładanie powierzchni dopełniacza i wytwarzanie rozpuszczalnego C5a. Czynność kostymulatorowa i modulacja cytokin przez CD55 były wadliwe. Genetyczna rekonstytucja CD55 lub leczenie przeciwciałem terapeutycznym hamującym dopełnianie odwróciło nieprawidłową aktywację dopełniacza.
Wnioski
Niedobór CD55 z hiperaktywacją dopełniacza, zakrzepicą angiopatyczną i enteropatią powodującą utratę białka (zespół CHAPL) jest spowodowany nieprawidłową aktywacją dopełniacza z powodu zaburzeń utraty funkcji w układzie bikalowym w CD55. (Finansowane przez National Institute of Allergy and Infectious Diseases i inne.)
Wprowadzenie
Dochodzenie genetyczne przyczyniło się do naszego zrozumienia chorób żołądkowo-jelitowych, wiążąc co najmniej 64 geny z wczesną lub bardzo wczesną chorobą zapalną jelit.1 Delikatne warianty genów wpływają na barierę nabłonka jelitowego, procesy fagocytozy, regulację immunologiczną i stan zapalny. U pacjentów z zaburzeniami monogennymi powiązano również enteropatię z utratą białka lub zaniki białek przewodu pokarmowego powodujące hipoproteinemię, obrzęk i wysięk opłucnowy.2 Utrata funkcji funkcjonalnej w PLVAP (kodującym białko związane z pęcherzykami osoczowymi), która rozrywa przeponę nabłonkową śródbłonka i narusza integralność bariery jest związana z ciężką enteropatią tracącą na białku.3. Stan ten może rozwinąć się wtórnie z układowych stanów, które zatrzymują przepływ limfy, takich jak zastoinowa niewydolność serca lub bezpośrednio z uszkodzenia błony śluzowej żołądka lub osłabionego drenażu limfatycznego z pierwotnej jelitowej limfatycznej angiogenezy (znanej również jako jako choroba Waldmanna) .2,4 Chociaż pierwotna jelitowa limfangiektazja może być składnikiem wieloukładowych zespołów genetycznych, w tym zespołu Hennekama (spowodowanego przez bialleliczne warianty utraty funkcji w CCBE1 lub FAT4), mechanizmy nieistotnej pierwotnej limfiej i angioplazji jelitowej oraz białka – utrata enteropatii pozostaje w dużej mierze nieznana n.5,6 Tutaj definiujemy molekularne i kliniczne cechy autosomalnego zespołu recesywnego wczesnej postaci enteropatii z utratą białek, charakteryzującej się pierwotną jelitową limfangiąktazją, zapaleniem jelit i zdarzeniami zakrzepowymi.
Metody
Uczestnicy badania
Włączyliśmy 10 pacjentów, którzy przebywali w Turcji i z siedzibą w Holandii, wraz z ich zdrowymi rodzicami i rodzeństwem, gdy są dostępne
[hasła pokrewne: gabinet medycyny estetycznej wrocław, lek bez recepty na infekcje intymne, dilaterol ]

Tags: , ,

No Responses to “Niedobór CD55, wczesna enterotencja powodująca utratę białka i zakrzepica”

 1. Thrasher Says:

  Nie bardzo zrozumialem zasade tego

 2. Squatch Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: akcesoria dla niepełnosprawnych[...]

 3. Nightmare King Says:

  Kłopoty z tarczycą to jednak są dość kłopotliwe problemy

 4. Dorian Says:

  Article marked with the noticed of: gabinet kosmetyczny[...]

 5. Agnieszka Says:

  Moze i prawda ale lekarze mowia inaczej

Powiązane tematy z artykułem: dilaterol gabinet medycyny estetycznej wrocław lek bez recepty na infekcje intymne