Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Pierwsze zezwolenie FDA na następną generację Sequencer

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W tym roku mija 60 lat odkąd James Watson i Francis Crick opisali strukturę DNA i 10 lat od zakończenia sekwencjonowania ludzkiego genomu. Fittedly, dzisiaj Food and Drug Administration (FDA) przyznała pozwolenie na dopuszczenie do obrotu dla pierwszego sekwencera genomowego o wysokiej przepustowości (następnej generacji) MiSeqDx firmy Illumina, który pozwoli na opracowanie i wykorzystanie niezliczonych nowych testów opartych na genomie. Gdy globalny zespół naukowców zsekwencjonował ten pierwszy ludzki genom, zajęło to ponad dekadę i kosztowało setki milionów dolarów. Dzisiaj, ze względu na inwestycje federalne i prywatne, technologie sekwencjonowania gwałtownie się rozwinęły, a ludzki genom może zostać zsekwencjonowany w ciągu około 24 godzin, czyli za mniej niż 5000 USD (patrz wykres). Jest to rzadki przykład rozwoju technologii, w którym zbiegły się szybciej, taniej i lepiej: wraz ze spadkiem kosztów i zwiększeniem wydajności dokładność sekwencjonowania znacznie się poprawiła. Wraz z ogłoszeniem FDA, platforma, która trwała prawie dziesięć lat, aby rozwinąć się z początkowego projektu badawczego finansowanego przez National Institutes of Health, zostanie wprowadzona do użytku w opiece klinicznej. Lekarze mogą selektywnie szukać prawie nieograniczonej liczby zmian genetycznych, które mogą mieć znaczenie medyczne. Dostęp do tych danych otwiera drogę do transformacji badań, opieki klinicznej i zaangażowania pacjentów. Aby zobaczyć, w jaki sposób można wykorzystać tę technologię, należy rozważyć raka. Kompleksowa analiza sekwencji genomu poszczególnych nowotworów pomogła w odkryciu specyficznych mutacji, które przyczyniają się do fenotypu złośliwego, zidentyfikowania nowych celów terapii i zwiększy możliwości wyboru optymalnego leczenia dla każdego pacjenta. Na przykład gruczolakorak płuc można teraz podzielić na podtypy z unikalnymi odciskami genomicznymi związanymi z różnymi wynikami i różnymi reakcjami na poszczególne terapie. Szerzej, ostatnie prace z Atlasu genomu nowotworu pokazują, że tkanka pochodzenia danego nowotworu może mieć znacznie mniejsze znaczenie dla prognozy i odpowiedzi na leczenie niż szereg przyczynowych mutacji.1 W rezultacie pacjenci ze zdiagnozowanym nowotworem, dla którego istnieje niewiele opcji terapeutycznych, które mogą w coraz większym stopniu korzystać z terapii lekowych pierwotnie ukierunkowanych na inne nowotwory, które mają wspólne mutacje powodowane przez kierowcę. Nowa technologia pozwala nam odejść od obecnego podejścia ukierunkowanych poszukiwań określonych mutacji w poszczególnych nowotworach do powszechnego stosowania metod, które badają cały genom.
Głównym obszarem możliwości, który nie został jeszcze w pełni wykorzystany, jest farmakogenomika – wykorzystanie informacji o genomie w celu zidentyfikowania właściwego leku w odpowiedniej dawce dla każdego pacjenta. Ponad 120 zatwierdzonych przez FDA leków zawiera informacje o farmakogenomice w ich etykietach, dostarczając ważnych informacji na temat różnic w odpowiedzi na lek, a w niektórych przypadkach zalecając testy genetyczne przed przepisaniem leku.
Jednak pełen potencjał farmakogenomiki jest w dużej mierze niezrealizowany ze względu na logistyczne wyzwania związane z uzyskaniem odpowiedniej informacji genomowej w sposób wystarczająco szybki, aby pomóc w przepisywaniu. Umieszczenie informacji genetycznej w elektronicznej dokumentacji medycznej ułatwiłoby ten rodzaj spersonalizowanej medycyny
[podobne: odbudowa zęba po leczeniu kanałowym cena, stacja dializ, przychodnia medyk rzeszów ]

Tags: , ,

No Responses to “Pierwsze zezwolenie FDA na następną generację Sequencer”

 1. Kill Switch Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu stomatologia estetyczna poznań[...]

 2. Tadeusz Says:

  Zapalenie oskrzeli mam co najmniej 2 razy w roku

 3. Tadeusz Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: maska do włosów[...]

 4. Michalina Says:

  Hej mam nawracający problem z synkiem

Powiązane tematy z artykułem: odbudowa zęba po leczeniu kanałowym cena przychodnia medyk rzeszów stacja dializ