Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Podejście All-Payer Maryland do reformy systemu dostaw

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W dniu 10 stycznia 2014 r. Centers for Medicare i Medicaid Services (CMS) oraz State of Maryland wspólnie ogłosiły wprowadzenie modelu stanowego, który przekształci system opieki zdrowotnej Maryland. Chociaż niektóre aspekty nowego podejścia mogą być unikalne dla Maryland i nie mogą być zastosowane w innym miejscu, zarówno zasady tego modelu, jak i proces, który doprowadził do jego rozwoju, mogą służyć jako przewodnik dla przyszłych partnerstw federalnych, mających na celu poprawę opieki zdrowotnej i niższe koszty dzięki podejściu all-payer. Od końca lat siedemdziesiątych Maryland zarządza obecnie jedynym, w pełni płatnym systemem ustalania stawek dla szpitali. Niezależna komisja ustala strukturę stawek dla każdego szpitala. Wszyscy płatnicy, publiczni i prywatni, płacą za usługi według tych stawek. Udział Medicare jest dozwolony przez Ustawę o ubezpieczeniach społecznych i jest powiązany z limitem wzrostu płatności Medicare za przyjęcie do szpitala.
System ten wyeliminował zmianę kosztów wśród płatników, bardziej równomiernie rozłożył koszty nieskompensowanej opieki i edukacji medycznej oraz ograniczył wzrost kosztów przyjmowania. Historyczna skuteczność systemu polegająca na zapisywaniu płatności za każde wejście dla wszystkich płatników jest godna uwagi1 Jednak w ostatnich latach zarówno zachęty stworzone przez obecne zwolnienie Medicare z Medicare, jak i zmiany w systemie dostaw spowodowały niepotrzebną presję na zwiększenie liczby świadczonych usług szpitalnych. . Ta presja, w połączeniu z faktem, że Medicare płaci wyższe stawki za usługi szpitalne w stanie Maryland, niż ma to miejsce w przypadku krajowych systemów płatności ratalnych dla opieki szpitalnej i ambulatoryjnej, spowodowało, że koszty szpitala Medicare per capita w Maryland należą do najwyższych w kraju.
Nowy model, który jest możliwy dzięki autorytetowi przyznanemu Centrum Innowacji Medicare i Medicaid na mocy ustawy Affordable Care Act, zmieni podstawę udziału Medicare w systemie Maryland. Zamiast limitu opłaty za wstęp, nowy model koncentruje się na ogólnych wydatkach na osobę w przypadku usług szpitalnych, a także na poprawie jakości opieki i wyników zdrowotnych populacji.
Od 5 lat, począwszy od 2014 r., Stan Maryland ograniczy wzrost kosztów szpitalnych na jednego mieszkańca dla wszystkich płatników, w tym wzrost kosztów opieki szpitalnej i ambulatoryjnej, do 3,58%, dziesięcioletniego złożonego rocznego wskaźnika wzrostu per capita brutto produkt państwowy. Maryland ograniczy również roczny wzrost kosztów szpitalnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca do 0,5% mniej niż faktyczna krajowa stopa wzrostu za rok 2015 do 2018, oszczędzając w ten sposób Medicare co najmniej 330 milionów dolarów w ciągu najbliższych 5 lat. Nowe podejście nie zmienia podstawowego charakteru uprawnień Medicare lub Medicaid i nie wpływa na gwarancję opieki dla beneficjentów.
Ponadto, Maryland postawiła sobie za cel zmniejszenie liczby niedostosowanych do wszystkich przypadków miejscowej stopy readmisji szpitalnej dla beneficjentów programu Medicare do ogólnej średniej krajowej w ciągu 5 lat, przewyższając ulepszenia, które występują w innych państwach. Państwo ustanowiło program redukcji emisji oparty na poziomach płatności za 30-dniowy epizod, które wykazały imponujące początkowe wyniki
[patrz też: protezy bezklamrowe, badoo toruń, leczenie w komorze hiperbarycznej cena ]

Tags: , ,

No Responses to “Podejście All-Payer Maryland do reformy systemu dostaw”

  1. Henryk Says:

    Wszystko na kasę chorych

  2. Maksymilian Says:

    [..] Odniesienie w tekscie do restauracja katowice[...]

  3. Grave Digger Says:

    Lekarze czesto sie wsciekaja, ze ludzie na wlasna reke dokdztalcaja sie w internecie

Powiązane tematy z artykułem: badoo toruń leczenie w komorze hiperbarycznej cena protezy bezklamrowe