Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Przesuwanie w kierunku zdefiniowanych składek – przewidywanie efektów

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Kiedy reprezentant Paul Ryan (R-WI) przyciągnął uwagę narodową, dołączając do senatora Rona Wydena (D-OR), proponując szeroką prywatyzację Medicare, był on różnie oczerniany i chwalony za sugestię, że należy zmienić Medicare z programu o zdefiniowanym świadczeniu na program o zdefiniowanej składce. Chociaż niewiele było akcji Kongresu w celu przyspieszenia realizacji planu Wyden-Ryana, programy o zdefiniowanej składce stają się coraz powszechniejsze w sponsorowanych przez pracodawcę ubezpieczeniach zdrowotnych i mogą ostatecznie doprowadzić do istotnych zmian w amerykańskiej opiece zdrowotnej. Program o zdefiniowanym świadczeniu zapewnia szczególne korzyści osobom zapisanym, gdy są one potrzebne. Na przykład program emerytalny o zdefiniowanym świadczeniu przewiduje wypłaty określonych kwot na rzecz emerytów. Ubezpieczenia zdrowotne o zdefiniowanym świadczeniu, takie jak Medicare i większość prywatnych planów, pokrywają określone świadczenia zdrowotne, gdy uprawnieni beneficjenci żądają takich usług. Natomiast program o zdefiniowanej składce – jak większość typowych planów emerytalnych 401 (k) – zapewnia określone wsparcie finansowe dla beneficjentów zanim jakiekolwiek świadczenia zostaną wykorzystane, a beneficjenci następnie wydadzą te fundusze na pokrycie ewentualnych kosztów. W programach emerytalnych o zdefiniowanych składkach zdefiniowany jest tylko wkład finansowy, a wyprowadzone świadczenia są określane na podstawie preferencji płatniczych i inwestycyjnych beneficjenta.
Ekonomiści założyli, że plany ubezpieczeń zdrowotnych o zdefiniowanej składce oferują dwie kluczowe korzyści. Po pierwsze, osoby zapisujące się na takie plany otrzymują większy wybór niż w przypadku uniwersalnych planów zwykle oferowanych przez pracodawców. Mogą zatem brać pod uwagę jakość planów i wyrażać swoje preferencje dotyczące różnych cech pakietów świadczeń, takich jak otwarte lub ograniczone sieci dostawców oraz niskie i wysokie odliczenia. Po drugie, plany określonych składek mogą dać pracodawcom większą pewność co do kosztów, izolując ich od nieprzewidywalnej inflacji w opiece zdrowotnej. Takie plany mogą również ograniczać lub odwracać tendencję do biernego obciążania przez pracowników rosnących kosztów planów określonych świadczeń pracowniczych. (W latach 2003-2013 wydatki na pracodawców wzrosły o 77%, podczas gdy koszty pracowników wzrosły o 89% .1) Na konkurencyjnym rynku pracy, przy przejrzystości planu o zdefiniowanej składce, pracodawcy musieliby rekompensować pracownikom wyższe płace za jakiekolwiek przesunięcie dodatkowych kosztów opieki zdrowotnej, chociaż zwiększona rekompensata może jedynie odpowiadać postrzeganiu przez pracowników wartości utraconych korzyści.
Jedna przeoczona w przeważającej mierze atrakcyjność programów o zdefiniowanym świadczeniu wiąże się z ekonomią polityczną firm. Ponieważ zwolnienie podatkowe na ubezpieczenie zdrowotne oferowane przez pracodawcę często ukrywa to, co pracodawcy płacą za ubezpieczenie zdrowotne pracowników, wielu pracowników żąda kosztownych planów, nie zdając sobie sprawy, że składka pracodawcy ostatecznie zmniejsza ich własne wynagrodzenie za mieszkanie. Natomiast plan składkowy definiuje składki ubezpieczeniowe bardziej przejrzystymi, co skłania pracowników do żądania bardziej przystępnych planów zdrowotnych, ponieważ są oni świadomi pełnej kwoty, którą płacą. Na przykład, kiedy doradztwo w zakresie zasobów ludzkich Aon Hewitt pomógł firmom w zrealizowaniu planów ubezpieczeniowych w ramach systemu o zdefiniowanej składce w 2013 r., 42% pracowników kupiło tańsze plany, 32% zakupiło ubezpieczenia podobne do tych, które posiadali wcześniej, a tylko 26% kupiło więcej droga pokrycia. 2, 3
Intelektualna atrakcyjność planu Wyden-Ryana opierała się na tej logice
[więcej w: przychodnia medyk rzeszów, lek bez recepty na infekcje intymne, przychodnia gdynia obłuże ]

Tags: , ,

No Responses to “Przesuwanie w kierunku zdefiniowanych składek – przewidywanie efektów”

 1. Marcelina Says:

  czy taki włókniak może zniknąć samoistnie?

 2. Kuba Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: pogotowie dentystyczne Gliwice[...]

 3. Samuel Says:

  Ostatnio nabawiłam się kontuzji podczas rozciągania

 4. Jester Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: chirurgia stomatologiczna[...]

 5. Marcel Says:

  Chcesz jeść zdrowo – nie kupuj w marketach

Powiązane tematy z artykułem: lek bez recepty na infekcje intymne przychodnia gdynia obłuże przychodnia medyk rzeszów