Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Przysadka

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Przysadka mózgowa jest uważana za gruczoł nadrzędny w regulacji funkcji hormonalnej. Służy do integracji sygnałów z mózgu, transdukowanych do sygnałów hormonalnych przez podwzgórze oraz hormonów i metabolitów z obwodu, które docierają do przysadki przez krwioobieg. Przysadka nie tylko integruje, ale także wzmacnia sygnały, które otrzymuje, a każda dysfunkcja przysadki mózgowej może mieć głęboki wpływ na funkcje nadnerczy, układu rozrodczego, tarczycę i metabolizm, a także na rozwój i wzrost. W ciągu ostatnich 25 lat nastąpił znaczny postęp w badaniach nad przysadką, w tym izolacja i charakterystyka podwzgórzowych regulacyjnych hormonów, a także wielu ich receptorów oraz lepsze zrozumienie biologii komórki i molekularnej regulacji syntezy i uwalnianie hormonów przysadki. Wraz z postępem poczyniono postępy w diagnozowaniu choroby przysadkowej, takie jak opracowanie specyficznych i czułych testów hormonalnych oraz udoskonalenie technik neuroradiologicznych i medycyny nuklearnej. Postępy w leczeniu guzów przysadki i nieprawidłowości czynności przysadki poprawiły się dzięki postępom w tej dziedzinie oraz postępom w technikach mikrochirurgicznych i farmakologicznej regulacji wydzielania hormonów przysadkowych i funkcji komórek. Z klinicznego punktu widzenia postęp w zrozumieniu patologicznych cech przysadki był szczególnie ważny, umożliwiając klasyfikację i zrozumienie różnych rodzajów guzów przysadki.
Ta książka obejmuje dogłębnie przysadkę mózgową. Pięć sekcji książki dotyczy normalnej funkcji podwzgórzowo-przysadkowej, dysfunkcji podwzgórze-przysadka, guzów przysadki, choroby przysadki w chorobach układowych i procedur diagnostycznych. Każdy rozdział przedstawia poglądy ekspertów i szczegółowo omawia problemy w tej dziedzinie.
Rozdziały kliniczne integrują fizjologię i biologię komórek, manifestacje kliniczne, strategie diagnostyczne i zarządzanie. Istnieją dwa ważne pominięcia. Po pierwsze, książka nie jest szczegółowo omawiana przez chirurga przysadki z patologią guzów przysadki i chirurgii przysadki. Chirurgia jest kamieniem węgielnym leczenia większości guzów przysadki. Po drugie, kolorowe ilustracje znacznie zwiększyłyby zdjęcia kliniczne i ilustracje towarzyszące dyskusji o neuro-okulistyce i patologii.
Gorąco polecam tę książkę. Wypełnia lukę w literaturze, zapewniając dogłębne pokrycie przysadki. Książka będzie służyć endokrynolodzy jako źródło informacji na temat różnych aspektów choroby przysadki, łącząc klinikę i naukę podstawową w spójną i wszechstronną historię.
Michael O. Thorner, MB, D.Sc.
University of Virginia School of Medicine, Charlottesville, VA 22908

[podobne: euromedic cennik, stomatolog warszawa mokotów, sok z czarnego bzu przepis ]

Tags: , ,

No Responses to “Przysadka”

 1. Jędrzej Says:

  Article marked with the noticed of: choroby[...]

 2. Nicola Says:

  Nie ma co się bać

 3. Milena Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do detox[...]

 4. Thrasher Says:

  ja mam niedoczynność na tle Hashimoto

 5. Day Hawk Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: odzież ochronna[...]

 6. Maria Says:

  Jaki jest cel takich artykułów jak ten i kilka innych

Powiązane tematy z artykułem: euromedic cennik sok z czarnego bzu przepis stomatolog warszawa mokotów