Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Smoke, the Chief Killer – Strategie ukierunkowane na palne użycie tytoniu ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jedną z takich obaw jest to, że używanie e-papierosów wraz z papierosami palnymi ( podwójne zastosowanie ) może przedłużyć użycie materiałów palnych. W jaki sposób klinicyści powinni reagować na ten zmieniający się krajobraz. Chociaż obecnie dostępne są jedynie ograniczone badania w celu poinformowania o podejmowaniu decyzji klinicznych, oferujemy następujące zalecenia dotyczące praktyki klinicznej.
Po pierwsze, klinicyści mogą powiedzieć pacjentom, że stosowanie jakichkolwiek wyrobów tytoniowych może być szkodliwe, ale palenie tytoniu jest zdecydowanie najbardziej szkodliwe. Po drugie, mogą silnie zachęcać pacjentów, którzy używają tytoniu, do zaprzestania używania palnych lub bezdymnych wyrobów tytoniowych. Wszystkich takich pacjentów należy zachęcać do rzucenia palenia, w tym tych z poważnymi zaburzeniami psychicznymi lub zaburzeniami związanymi z substancjami czynnymi. Kiedy pacjenci chcą spróbować rzucić palenie, należy zapewnić oparte na dowodach leczenie zaprzestania palenia (np. Poradę lekarza, poradę o odejściu z domu i leki zatwierdzone przez Food and Drug Administration [FDA]).
Po trzecie, palacze, którzy nie są skłonni podjąć próby rzucenia palenia, mogą być zachęcani do palenia w palności w jak najmniejszym stopniu – i być może do stosowania ustalonych strategii ograniczania palenia, w tym strategii behawioralnych, takich jak powstrzymywanie się od palenia w domu lub w samochodzie. klinicyści mogą powiedzieć pacjentom, którzy palą, że używanie NRT może pomóc im zmniejszyć i ostatecznie zakończyć ich palne użycie3; istnieje wiele zatwierdzonych przez FDA NRT, w tym nowsze formy, takie jak mini-pastylki nikotynowe, które mogą stłumić chęć palenia.
Po czwarte, podczas dyskusji na temat substytutów papierosów wielu pacjentów pyta o e-papierosy. Lekarze mogą skorzystać z tej okazji, aby ponownie podkreślić, że głównym celem jest zatrzymanie lub ograniczenie użycia materiałów palnych – i zauważenie, że efekty długotrwałego używania e-papierosów nie są znane, ale te urządzenia są prawdopodobnie znacznie bezpieczniejsze niż palne produkty tytoniowe . Klinicyści mogliby jednak poinformować pacjentów, że jeśli będą używać e-papierosów, poprawi się ich zdrowie tylko wtedy, gdy ich stosowanie pomoże im znacznie ograniczyć użycie produktów palnych i ostatecznie całkowicie zaprzestać palenia.
Wreszcie, klinicyści mogą monitorować sukces swoich pacjentów w zmniejszaniu palnego używania tytoniu w czasie i pomagać im w osiągnięciu stanu zaprzestania, albo poprzez bezpośrednią pomoc, albo poprzez skierowanie do państwowej linii rzucania tytoniu.
Istnieją również działania w ramach polityki zdrowia publicznego, które mogą pomóc w zmniejszeniu ogromnych kosztów opieki zdrowotnej związanych z palnym tytoniem. Mimo że niektórzy eksperci postrzegają e-papierosy jako środek służący osiągnięciu tego celu, promocja na szeroką skalę i stosowanie e-papierosów niesie ze sobą poważne ryzyko dla zdrowia publicznego.4 Jedną z obaw jest to, że będą one służyć jako produkt bramy – to młodzi ludzie, którzy pierwszy eksperymentują z e-papierosami przejdziemy do używania palnego tytoniu. Inną kwestią jest to, że normalizacja używania e-papierosów może skłonić byłych palaczy papierosów do korzystania z tego nowego produktu, przywracając tym samym uzależnienie od nikotyny i ułatwiając powrót do użycia palnego. Regulacje bez dymu mogą być również osłabiane przez używanie e-papierosów, a jak wspomniano powyżej, podwójne użycie e-papierosa i łatwopalnych produktów może wydłużyć czas użytkowania materiałów palnych.
Pomimo tych obaw uznanie materiałów palnych za głównego zabójcę tytoniu wymaga progresywnego podejścia do zdrowia publicznego, które koncentruje się na znanym, przytłaczającym ryzyku stwarzanym przez te produkty.
[hasła pokrewne: leczenie w komorze hiperbarycznej cena, lek bez recepty na infekcje intymne, sok z czarnego bzu przepis ]

Tags: , ,

No Responses to “Smoke, the Chief Killer – Strategie ukierunkowane na palne użycie tytoniu ad”

 1. Springheel Jack Says:

  Article marked with the noticed of: zakład pogrzebowy warszawa[...]

 2. Bearded Angler Says:

  Trzeba przede wszystkim dbać o siebie i zdrowe nawyki

 3. Night Train Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dentysta w krakowie[...]

 4. Mule Skinner Says:

  W efekcie okazało się, że to rzadki, złośliwy nowotwór

 5. Kinga Says:

  Article marked with the noticed of: ból stawów[...]

 6. Old Man Winter Says:

  Dobry fizjoterapeuta, na podstawie wyników badań będzie potrafił ocenić

Powiązane tematy z artykułem: leczenie w komorze hiperbarycznej cena lek bez recepty na infekcje intymne sok z czarnego bzu przepis