Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

W trosce o Williama ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jimmy, ktoś ukradł moją czapkę! , Oznajmia z rozpaczą. Czy odtworzyłeś swoje kroki. Tak. Jesteś pewien. Tak. Idź jeszcze raz. Nie ma go! Golenie Williama na ganku. Dzięki uprzejmości Britt Hultgren.

Schodzimy razem na dół i zwykle znajdujemy je pomiędzy poduszkami jego ulubionej kanapy lub leżąc porzucone na podłodze w salonie, najczęściej na pierwszy rzut oka. W rzadkich przypadkach, kiedy nasze poszukiwania niczego nie zadają, pytam go o kolor, podbiegł do jego sypialni i znalazł zapałkę z górnej półki jego kredensu, wypełnionego do woli sobowtórami.
Często żartujemy z tego dla Williama, nie ma żadnych wiadomości takich jak złe wieści. Jego kapelusz został uprowadzony. Jego radio nie ma baterii. Gość jest upijany pijany w krzakach na podwórku. Są to drobne powikłania życia, które po cichu rozkoszuje, chętne do szukania pomocy od reszty z nas.
Mimo to, w porównaniu z wieczornymi wiadomościami, a nawet moimi osobistymi problemami, kryzysy Williama są odświeżająco skończone i podbite. Za każdym razem, gdy odnajduję jego brakujący kapelusz, a nawet ukradkiem go zastępuję, jego szeroki, bezzębny uśmiech sprawia, że czuję się praktycznie bohatersko.
Kiedy większość mojego życia składa się z pozornie niekończących się bitew – gęste podręczniki lub stosy notatek pacjentów – znajduję pocieszenie w tych chwilach. Przeradzają mi dzień z co najmniej pewnym poczuciem spełnienia, małymi osiągnięciami, do których można przylgnąć, kiedy nocuję w łóżku.
Większość wieczorów, gdy podchodzę do domu w moim zarośniętym garniturze lub krótkim białym płaszczu, William jest tam, by mnie powitać, paląc papierosa na werandzie. Hej Jimmy! Kto zabiłbyś dzisiaj w tym szpitalu. – pyta z sardonicznym uśmieszkiem. Z biegiem czasu ten żart z jego recytacji nabrał głębszej ironii: kiedy jakoś myślę o nim jako o moim pierwszym prawdziwym pacjencie, on uważa mnie za swoją linię ciosów.
Zbyt łatwo byłoby zapisać głęboką nieufność Williama wobec współczesnej medycyny, a nawet mnie w tym kontekście, jako urojeniowe myślenie, bezpośredni skutek nadmiernej dopaminy kąpiącej się w mezolimbicznych synapsach mózgu. Ale rzeczywistość Williama jest znacznie bardziej skomplikowana. W młodym wieku został opuszczony przez rodzinę i zinstytucjonalizowany na schizofrenię, w czasach, gdy choroba psychiczna była słabo rozumiana i często barbarzyńsko leczona. Chociaż unika opowieści o swoich latach w zakładzie dla seniorów, zebrałem wystarczająco dużo, aby rozpoznać jego obawy o to, kim są – uzasadnione, niemal zaskakująco rozsądne.
W ubiegłym roku odbyłem stypendium badawcze w Johns Hopkins poprzez program o nazwie CUPID – Raka u osób nieuprzywilejowanych, ubogich lub pokrzywdzonych przez los – który obejmował wykłady niektórych najjaśniejszych umysłów w polityce i praktyce opieki zdrowotnej. Praktycznie wszystkie z nich podkreślały podobny temat: konieczność powszechnego pokrycia ubogich. Opuściłem Baltimore, aby powrócić do stanu, w którym prawodawcy używali wszelkich dostępnych środków, aby utrudnić wdrażanie ustawy Affordable Care Act – nawet jej najbardziej rozwodnionych i ponadpartyjnych środków. Po powrocie dowiedziałem się, że jeden z naszych byłych gości właśnie przegrał własną walkę z rakiem. Inny miał odwołany swój zasiłek Medicare za niezwrócenie prostego formularza w poczcie
[więcej w: badoo toruń, fridomia, przychodnia gdynia obłuże ]

Tags: , ,

No Responses to “W trosce o Williama ad”

 1. Old Regret Says:

  Może nieładnie tak krytykować, ale ten artykuł naprawdę jest tragiczny

 2. The Howling Swede Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: sprzęt rehabilitacyjny[...]

 3. Mr. Thanksgiving Says:

  Co można zrobić zanim karetka dotrze,jak takiej osobie pomóc ?

 4. Antonina Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do najlepsze spalacze[...]

 5. Olivia Says:

  Świetny artykuł, mimo wszystko

 6. Eliza Says:

  Article marked with the noticed of: dietetyk[...]

 7. The China Wall Says:

  jestem chora na niedoczynnosc tarczycy i przysadki mozgowej

Powiązane tematy z artykułem: badoo toruń fridomia przychodnia gdynia obłuże