Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

W trosce o Williama

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Golenie Williama to jak operacja, a kiedy pozwala na to pogoda, ganek staje się naszą salą operacyjną. Przed każdym zabiegiem udekorowałem go w standardowy sposób, z pelerynką nylonowego fryzjera, którą zerwał ze sprzedaży garażu sąsiada. Jak każda operacja, sama procedura jest sekwencyjna i rytualna. Ciągnąc napięte zmarszczki, zaczynamy od szyi i poruszamy się w górę, przycinając nawet jego włosy i brwi. Gdy odłączam maszynki do strzyżenia włosów, William podnosi dłonie do twarzy, ręcznie sprawdzając moją pracę. Większość rozsądnych 67-latków byłaby wdzięczna za darmowy fryzjer, ale William pozostaje zaskakująco krytyczny. Za każdym razem znajduje miejsce, które przegapiłem. Niemal niespodziewanie urok chirurgii staje się jej największym upadkiem – pomimo drżenia rąk ludzkich – idei, że doskonałość jest możliwa.
Moje życie dzieli się na dwa bardzo różne światy: szpital, w którym jestem studentem medycyny i schronisko dla bezdomnych, w którym mieszkam i pracuję. Ale granice często się zacierają i czasami łapię się na tym, że myślę o Williamie jako o jednym z moich pacjentów. Martwię się o jego niewyjaśnioną utratę wagi, jego uporczywy kaszel i historię stada, jego rozmowę z ludźmi, którzy tak naprawdę tam nie są.
Ale William nie pozwoli mi słuchać jego serca ani płuc stetoskopem. Zmienia temat, gdy wywołuję rzucenie palenia lub sugeruję modyfikacje diety. I nawet teraz, kiedy mu przypominam, że wkrótce będę lekarzem, marszczy brwi i potrząsa lekceważąco głową. Nie na mnie, nie będziesz , zawsze mruczy.
Ukończyłem college z wieloma pomysłami na temat ubóstwa i przywilejów w Ameryce, ale niewiele z prawdziwego doświadczenia. Ten mój idealizm był na tyle poważny, ale był głupio pewny, oderwany od rzeczywistości i poparty poczuciem winy. Bardziej niż cokolwiek innego, wynikało to z mojej reakcji na prostą, ale przerażającą realizację – że stałem się wyspiarski, osądzający, bojąc się własnego cienia. Potrzebowałem czegoś drastycznego, żeby wyrwać mnie z mojego małego świata. Kiedy więc zaoferowano mi możliwość życia i pracy w Domu Św. Franciszka, schronisku dla chorych psychicznie, skorzystałem z okazji.
Kiedy zacząłem eksperymentować z własnymi lękami, okazało się, że dom św. Franciszka jest idealnym naczyniem Petriego. Grałem w gry karciane z uzależnionymi od cracków. Dawni zbrodniarze nauczyli mnie, jak zmieniać olej w moim samochodzie. Każdego wieczoru siadając na kolację, rozglądałem się wokół stołu w pokoju pełnym ludzi, na których mi zależało, ale których wcześniej mogłem uniknąć.
William szybko stał się moim ulubionym gościem. Jest w nim coś wyjątkowego, co przeczy logice, ujmującej jakości, której nie mogę kategoryzować. Zaczął nazywać mnie Jimmy, bez wyraźnego powodu. Często się śmieje i mruczy do siebie. Jego ubrania nigdy nie wydają się pasować do pogody.
Nawet przez bagniste lata Missouri, William rzadko widzi się bez czepka, często skośnego i pokrywającego tylko brzegi uszu. Utrzymuje ciepło , wyjaśnia rzeczowo. Przynajmniej raz w tygodniu William przybija do mojego pokoju, domagając się natychmiastowej uwagi. Podniosę wzrok znad mojej książki lub komputera, aby zobaczyć, jak stoi w drzwiach, wskazując na odsłoniętą głowę
[więcej w: przychodnia gdynia obłuże, lek bez recepty na infekcje intymne, sok z czarnego bzu przepis ]

Tags: , ,

No Responses to “W trosce o Williama”

 1. Wheels Says:

  [..] Cytowany fragment: odżywki sklep[...]

 2. K-9 Says:

  Diagnoza w szpitalu to wyciekający tętniak

 3. Married Man Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: spalanie tłuszczu[...]

 4. Zoja Says:

  A ja mam swoje zdanie i wiem najlepiej

 5. Grave Digger Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do dentysta Warszawa Wola[...]

 6. The Flying Mouse Says:

  Różną zawartość witamin w suszonych i świeżych owocach

Powiązane tematy z artykułem: lek bez recepty na infekcje intymne przychodnia gdynia obłuże sok z czarnego bzu przepis