Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Wpływ promieniowania A-Bomb na ludzkie ciało ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W wyniku bombardowań kobiety miały nieco bardziej ogólną chorobę nowotworową niż mężczyźni. Okazało się, że ci, którzy byli dziećmi w czasie bombardowań, byli narażeni na zwiększone względne ryzyko wystąpienia białaczki; u starszych osób, które przeżyły, białaczka rzadziej się rozwijała i miała dłuższy okres opóźnienia niż u młodych. Ci, którzy byli narażeni na moczowód, urodzili się z zależnym od dawki upośledzeniem umysłowym i małogłowiem. Aberracje chromosomów i mutacje komórek somatycznych zostały udokumentowane u tych, którzy byli narażeni na promieniowanie podczas bombardowań, chociaż skutki zdrowotne tych zaburzeń były trudniejsze do wykazania. Demonstrujące dziedziczne efekty nie rozwinęły się u dzieci urodzonych przez pokolenie narażone na promieniowanie, chociaż nadal trwają badania nad następującymi pokoleniami. Można więc argumentować, że ataki atomowe pozostawiły nieproporcjonalną spuściznę późnych skutków w dotkniętych chorobą kobietach i dzieciach, w przeciwieństwie do walczących; ta książka nie czyni tego przypadku i faktycznie nie rzuca żadnego bezpośredniego osądu na obecne rewizjonistyczne kontrowersje dotyczące stosowności pierwszego użycia broni nuklearnej w Stanach Zjednoczonych podczas II wojny światowej.
Cała ta książka jest fajna i obiektywna. Strona poświęcona cytowaniu Roberta Jaya Liftona o psychologicznych skutkach bombardowania wyróżnia się niczym kwiat na pustyni, z jego sugestywną prozą stanowiącą wyraźny kontrast z ostrym traktatem, w którym jest zasadzona. Podobnie istnieje poczucie, że reprezentowana jest tylko najbardziej konserwatywna interpretacja danych. Ekstrapolacja na potencjalne efekty bardziej nowoczesnych (i wielokrotnie większych) broni pozostawiona jest innym pisarzom. Ta książka wyraźnie mówi o efektach promieniowania i zobowiązuje się do poszerzenia zrozumienia osób zaangażowanych w opiekę nad osobami narażonymi na promieniowanie.
Wojna nuklearna w latach 80. XX w. Niosła ze sobą ryzyko uogólnionego holokaustu, a potencjalne wyniki globalne były odmienne od pojedynczych bomb atomowych. Być może ryzyko to zmniejszyło się wraz z rozpadem Związku Radzieckiego; jeśli tak, potrzeba czujności na temat zagrożeń związanych z bronią atomową stała się ważniejsza i trudniejsza do utrzymania. Świat mierzy się z problemami starzejących się arsenałów nuklearnych, a także wielonarodową proliferacją głowic oraz środkami i wolą ich dostarczania. Jak na ironię, niektóre z tych problemów łatwiej było poradzić sobie, gdy dwa supermocarstwa były zamknięte w walce.
Te duże pytania wymagają dużych odpowiedzi. Musieli mieć silną pokusę dla autorów tego podręcznika, aby wyciągnąć wnioski na przyszłość i zapewnić wspaniałe recepty dla ludzkości, choćby tylko w przedmowie lub epilogu. W końcu jednak redaktorzy, wszyscy Japończycy zaangażowani w leczenie osób, które przeżyły bombę atomową w Hiroszimie, mogą być chwaleni tylko za ich wymagającą dyscyplinę w zachowaniu ściśle obiektywnego celu. Jeśli z wielu małych odpowiedzi powstają duże odpowiedzi, ta książka jest potężnym, choć cichym wkładem. Powinien znajdować się w każdej bibliotece medycznej.
John W. Fowler, Jr., MD
University of Tennessee, Memphis, TN 38103

[więcej w: stomatolog warszawa mokotów, protezy bezklamrowe, peticado ]

Tags: , ,

No Responses to “Wpływ promieniowania A-Bomb na ludzkie ciało ad”

 1. Midas Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: clenbuterol[...]

 2. Fast Draw Says:

  Widzę lekką poprawę

 3. Zuzanna Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dermatologia estetyczna warszawa[...]

 4. Easy Sweep Says:

  W efekcie okazało się, że to rzadki, złośliwy nowotwór

Powiązane tematy z artykułem: peticado protezy bezklamrowe stomatolog warszawa mokotów