Zdrowe kosmetyki naturalne
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Wpływ promieniowania A-Bomb na ludzkie ciało

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dziesięć lat po przyznaniu pokoju Nobla lekarzom za wysiłki mające na celu zapobieganie wojnie nuklearnej, a 50 lat po zrzuceniu bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki, Komitet Noblowski ponownie uhonorował aktywistów działających przeciwko tej bombie, nazywając fizyka Josepha Rotblata i Konferencje Pugwash jako laureatów nagrody pokojowej w 1995 r., Podkreślając ciągłe zagrożenia stwarzane przez broń nuklearną. Jednak ryzyko związane z bronią atomową uległo zmianie. Od naładowanej atmosfery politycznej lat Reagana-Gorbaczowa świat wkroczył w mniej niebezpieczny, ale dziwnie niespokojny czas, charakteryzujący się mniejszą skalą, ale większą pasją swoich konfliktów. Przeminęło z literatury medycznej o wojnie nuklearnej, to jest jej spekulacyjny ton i polityczne recepty. Efekty promieniowania A-Bomb na ciele człowieka to podręcznik wywodzący się z doświadczeń i badań lekarzy opiekujących się osobami dotkniętymi bombami atomowymi w Hiroszimie i Nagasaki. Jego ton jest beznamiętny i obiektywny, a jego uwaga skupiona jest wyłącznie na modelu choroby wynikającym z bombardowań, a nie na modelu socjopolityczno-medycznym.
Osoby w promieniu 5 km od hypocenter w Hiroszimie, około 47 procent zginęło w ciągu czterech miesięcy po bombardowaniu; 89 procent tych zgonów nastąpiło w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Większość ofiar (60 procent) zmarło z powodu oparzeń, a kolejne 20 procent zmarło w wyniku ostrej traumy związanej z eksplozją. Dwadzieścia procent wczesnych zgonów można przypisać efektom promieniowania.
Podsumowując, te wczesne efekty bombardowania, które dotknęły prawie połowę osób wystawionych na działanie bomby atomowej, znajdują się w niewielkiej części tego podręcznika; prawie cała książka poświęcona jest późnym skutkom ataków atomowych. Ponieważ natura chorób występujących u osób, które niedawno przeżyły zamachy bombowe, nie różni się zasadniczo od chorób występujących w populacji ogólnej, często wymagane są narzędzia statystyczne, aby wykazać, że efekt jest spowodowany chorobą bomby atomowej. W tym podręczniku wiele uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z wyłapywaniem skutków bomby z chorób tła.
W rzadkich przypadkach efekty bomb atomowych mają w ludziach wyjątkowe przejawy; przykładem może być zaćma z bombą atomową, ponieważ położenie nieprzezroczystości soczewki na tylnym biegunie jest wysoce sugestywne (choć znowu nie patognomiczne) choroby bomby atomowej. Zamiast tego, ogólnym narzędziem do identyfikacji efektów bomby atomowej jest względne ryzyko zgodnie z szacowaną dawką promieniowania. w wyniku tego pomiaru stwierdzono, że złośliwe choroby szpiku kostnego, tarczycy, żołądka, płuc, piersi i układu moczowego występują częściej u osób, które przeżyły ekspozycję na promieniowanie bomby atomowej, niż w nienaświetlonych kontrolach. W przypadku dodatkowych miejsc, takich jak macica, węzły chłonne, jajnik i pęcherzyk żółciowy, trend sprzyja zwiększeniu względnego ryzyka.
Związane z dawką występowanie nadczynności przytarczyc u osób, które przeżyły ekspozycję na promieniowanie bomby atomowej, wiąże się z w przybliżeniu takim samym rozkładem wyników histologicznych, co naturalnie występująca nadczynność przytarczyc, bez dowiedzionego wzrostu raka lub gruczolaka.
Oprócz szacowanej dawki promieniowania, inne czynniki wpływające na wpływ promieniowania bomby atomowej na ludzkie ciało to wiek i płeć
[patrz też: nfz skierowania do sanatorium kontakt, badoo toruń, protezy bezklamrowe ]

Tags: , ,

No Responses to “Wpływ promieniowania A-Bomb na ludzkie ciało”

 1. Klara Says:

  Mam nadzieję że nastąpią jakieś zmiany w diagnozie

 2. Michalina Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: zdjęcie panoramiczne gliwice[...]

 3. Zod Says:

  Oczywiście poszłam po drugą opinię, żeby potwierdzić pierwszą

 4. Mr. Wholesome Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: depilacja laserowa gdańsk[...]

 5. Nacho Says:

  wielu Polaków decyduje się wyjechać do Czech na operację zaćmy

Powiązane tematy z artykułem: badoo toruń nfz skierowania do sanatorium kontakt protezy bezklamrowe